Scroll Top

Osale fotojahis „Laste ja noorte hääl kohaliku elu korraldamisel“!

Päisepilt

Andra Reinomägi
Laste ja noorte õiguste osakonna nõunik
Õiguskantsleri Kantselei

Oktoobris toimuvad kohalike omavalitsuste volikogude valimised. On oluline, et kohaliku elu korraldamises saaksid kaasa rääkida ka lapsed ja noored. Selleks, et koguda laste tähelepanekuid nende kodukoha lapsesõbralikkuse kohta, korraldab Õiguskantsleri Kantselei koostöös Lastekaitse Liidu ja Rakendusliku Antropoloogia Keskusega fotojahi „Laste ja noorte hääl kohaliku elu korraldamisel“. 

Kutsume kõiki alla 18-aastaseid lapsi ja noori märkama ning jäädvustama oma kodukohas paiku, mis tuleks lapsesõbralikumaks muuta, mis on lastele ebamugavad või suisa ohtlikud. Samuti on oodatud head näited kohtadest, kus on lastega arvestatud ning lastel on hea olla.

Palume lastel oma tähelepanekud jäädvustada digifotodele ja saata fotod koos lühikese selgitusega e-posti aadressil lasteombudsman@oiguskantsler.ee. Fotosid ootame 10. septembrini 2021. Kolme kõnekama pildi saatjat täname Teaduskeskuse AHHAA kinkekaardiga.

Õiguskantsleri Kantselei kasutab saadetud fotosid sügiseste valimiste eel avalikus teavitustöös, et juhtida kohalike otsustajate ja valimistel kandideerijate tähelepanu sellele, kui oluline on kohalikku elu korraldades kuulata ka laste ja noorte arvamust. Fotod ja neid selgitavad tekstid avaldame anonüümselt – see tähendab, et ühegi lapse nime ega kodukohta me saadetud piltide ja selgituste juures välja ei too. 

Ootame lapsi oma tähelepanekuid jagama!

KAKS NÄIDET

“Mänguväljakul on tore, kuid kempsus saab käia vaid põõsastes”  ja “Ainult täismõõdulistele külalistele mõeldud kunstinäitus”


HEA TEADA

Lisainfot laste õiguste kohta leiab õiguskantsleri veebilehelt.

Samuti soovitame tutvuda ka juhendiga Valimised ja kool: põhimõtted, kuidas tagada haridusasutuse neutraalsus KOV valimiste ajal.

Varasemalt samal teemal:

0
Easysoftonic
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.