Scroll Top

Noorte tehtud Lastekaitse Liidu ja Lasteabi videoklippe saab näha ka Just Filmi ekraanil

Video

Lastekaitse Liit ja Lääneranna Noortekeskus korraldasid Lihulas inspiratsioonipäeva “Minu südame hääl ♡ Lapse hääl kuuldavaks”. Kohtumise üheks eesmärgiks oli anda laste abil ja lastega koos teistele lastele edasi lihtne sõnum, mis aitaks lastele arusaadavas selgitada, kuhu, millal ja miks ühe või teise organisatsiooni poole pöörduda. Muuhulgas valmis kaks videoklippi, mida on võimalik näha ka sel nädalal alanud Just Filmi lapse õiguste programmi raames linastuvate filmide ees.

“Soovime omalt poolt kaasa aidata, et lapsed teaksid, oskaksid ja julgeksid pöörduda ka väiksema murega, mitte ainult siis, kui olukord juba päris hull ja viimase piiri peal,” selgitas Lastekaitse Liidu noortekogu juht Triin Sooäär, miks nad soovisid muuhulgas teha ka Lasteabi tutvustava klipi. Ühtlasi oli eesmärgiks see, tegemist oleks laste ja noorte enda mõtte ning teostusega, mis suunatud teistele Eestimaa lastele.

“Vahet pole, kui suur või väike mure Sul on…”  oli lause, millega üks Lasteabi klipp algas.  Kogu ettevõtmise keskne idee on info edastamine lastega koos ning lastele arusaadavas ja omases keeles. Üheskoos nuputati, mis seal videoklippides olla võiks ning Lääneranna Noortekeskuse töötajate ja lastega koos tehtigi visioon teoks.  Jäädvustas videograaf Raul Meiesaar, kelle kõrval oli teise kaameraga abiks kohalik noor videograaf Joosep Michels. Lasteabi klipile andis oma hääle Lastekaitse Liidu Noortekogu asejuht Kulla Saatmäe.

Lihulas toimunud inspiratsioonipäeva kohta saate lähemalt lugeda Lääneranna Noorteportaalist: Lääneranna Noortekeskus ja Lastekaitse Liit korraldasid inspiratsiooni- ja videopäeva “Minu südame hääl” ♡

Just Film ootab kinno

Reedel, 13. novembril avatud noorte- ja lastefilmide festival Just Film kestab tänavu 13.– 29.11.20. Festivali lapse õiguste programm tähistab tänavu kümnendat juubelit ning sel puhul olid programmi koostamisse kaasatud ka noored. Ühtlasi aitavad noored koguda ka tänavust tagasisidet.

Lisaks on mitme filmi kohta tehtud abistavad töölehed, mis aitavad temaatilisi arutelusid läbi viia. Lastekaitse Liidu noored aitasid koos “Kiusamiseks vabaks!” programmi spetsialistidega ette valmistada koolikiusamisest rääkiva Hispaania filmi “Üks kõigi eest” filmi arutelu.

Täna, 14. novembril oli kõnealune film juba ka kinolinal ning samuti sinna ette mängitavad klipid, millede hulgas kaks noorte tehtud videot. “Päris võimas tunne oli seda meie omaloomingut suurel ekraanil näha,” kommenteeris Triin Sooäär, kes usub, et kui kasvõi mõni laps ja noor sealt tuge saab, on kogu ettevõtmine asja ette läinud.

Kinolina kaadrite taga

Lasteabist rääkisid ka pisemad lapsed, kellega koostöös valmis klipp number kaks ning Lastekaitse Liidu Noortekogu ja Märka Last kohta on olemas sellesama, Just Filmi ekraanil jooksva lühivideo pikem versioon.

Hea teada 

November on lapse õiguste kuu.

Hetkel on käimas loovkonkurss: “Mis Sind inspireerib ja särama paneb?” 
Ava link ja osale! Miks? Sest tükike Sinu inspiratsioonist ja särast võib aidata kellelgi teisel paremini hakkama saada.

Soovid rohkem teada.
Loe: Kes me oleme? ja Instagram

0
Easysoftonic
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.