Paide Hammerbecki Põhikooli õpilasesindus
Meie oleme Paide Hammerbecki Põhikooli õpilasesinduse juhatus ning just meie korraldasime 11. märtsil Järvamaa Vaimse tervise konverentsi. Ürituse korraldamise protsess oli keeruline. See oli täis nii pingelisi vestlusi, tuliseid arutelusid, rõõmu ja naeru kui ka pisaraid. Meil on siiralt hea meel, et Vaimse tervise konverents sai korraldatud. Korraldamise käigus õhkus meist rõõmu ja positiivsust. Paljud on meilt küsinud ürituse korraldamise saladusi ja nüüd räägime teile meie tegemistest lähemalt.
Vaimse tervise konverentsi korraldamise mõtte peale tuli meie õpilasesinduse president juba eelmisel aastal. Meie jaoks on vaimse tervise teema oluline, sest sellest räägitakse palju gümnaasiumis, kuid enamikul põhikooliealistel selles osas teadmised puuduvad. Koolis oleme märganud hulganisti kolmanda kooliastme õpilasi, kes kannatavad vaimse tervise probleemide all. Tundsime, et soovime kõiki aidata ja neid paremuse poole suunata. Just sellepärast korraldasime üle Järvamaalise konverentsi, et tarkuseterad jõuaksid võimalikult paljude koolinoorteni.
Aga mis olid meie kõige suuremad väljakutsed?
Konverentsi korraldades oli väga palju suuri väljakutseid nagu näiteks koostööpartnerite leidmine, esinejate otsimine, meeskonnatöö kui ka motivatsiooni ja töötahte säilitamine.
Sponsoreid oli palju ning nende leidmine ja toodete kättesaamine oli keerukas. Oleme väga tänulikud kõikidele koostööpartneritele, kellega oli rõõm koos töötada. Kõik, kes te tahate tulevikus midagi ülilahedat korraldada, siis kirjutage julgelt kõikidele firmadele, keda teate. Loll on see, kes ei julge küsida ega kirjutada ning tark on just see, kes julgeb. Lisaks oma kodukoha firmadele võite minna ka kohapeale rääkima, sest näost näkku on raskem EI öelda, kui kirja teel.
Omamoodi raske oli ka esinejate leidmine. Nende välja nuputamine ning tausta uurimine võttis omajagu aega. Uurisime nii tuttavatelt kui ka lähedastelt, keda võiks kutsuda ning lõpuks jõudsime nende toredate inimesteni: Sander Laurson, Lizanne Idavain, Sissi Nylia Benita, Carlos Jürgens, Triinu Oraste, Riina Hiob, Hanna Saar, Marii Eleen Mõtsnik.
Meeskonnatöö ja motivatsiooni üleval hoidmine oli väga keeruline, aga selleks ongi vaja väga toetavat korraldustiimi ja mõnda mõistvat ning abivalmit täiskasvanut. Korraldamise käigus tuli mitu korda pähe, kas me saame hakkama, kõik õigeaegselt tehtud ning mis saab siis, kui me hakkama ei saa. Sellistes olukordades ongi vaja toetavat sõpra või inimest, kes usuks ja aitaks raskustest üle saada. Võime öelda, et meil olid kõige paremad toetavad isikud ning ka korraldustiimi siseselt aitasime teineteist keerulistes olukordades.

Konverentsi tagasisidest saime lugeda, et kõik, kes vastasid tagasiside vormile, olid väga positiivselt meelestatud. Tagasiside oli täis häid sõnu. Seal öeldi näiteks, et konverents oli põnev ja pakkus nii vanade teadmiste kinnitamist kui ka uusi teadmisi, korraldus oli tipptasemel ja et selliseid üritusi peaks rohkem tegema. Vahele lipsasid ka kriitilisemad noodid, kuid kriitika ongi selleks, et vigadest õppida ja järgmine kord paremini teha. Tagasisidest õppisime, et sellise ürituse korraldamisel on vaja teha rohkem reklaami ning ei tasu lasta koolidel terveid klasse kohale tuua, sest kõik ei olnud mõttega asja juures ning hakati segama. Positiivselt poolelt kuulsime veel, et kui selline üritus toimuks uuesti, siis väga paljud tuleksid ka teinekord ja võtaksid oma sõbrad ka kaasa.
Aga, mida peaksite tegema Teie, et sellist ülilahedat üritust korraldada?
Nagu vanasõna ütleb siis, mida varem seda parem, nii ka korraldamisel. Meie soovitame alustada juba vähemalt pool aastat enne, sest mida rohkem aega on, seda põhjalikumalt saab teha ürituse eeltööd. Kõigepealt tuleb leida teema või sündmus, mis teile kui korraldusmeeskonnale kõige rohkem meeldib või teid enim kõnetab. Kui teema ei meeldi või ei huvita, siis ei tule ka korraldamisest midagi välja, kuna puudub motivatsioon ja töötahe. Väga oluline on leida kõrvale täiskasvanud inimene, kes aitaks teid kogu protsessi vältel. Kindlasti peab olema suure ürituse korraldamisel peakorraldaja, kes on kogu üritusega kursis ja oskab kõigile küsimustele vastata. Ülesanded peavad olema tiimisiseselt jagatud nii, et kõigil oleks jõukohane ülesanne ehk miski, mida neile teha meeldib ja kogemus, kust saaks midagi uut õppida.
Meie loodame, et oleme andnud paljudele noortele uusi teadmisi, laheda kogemuse ning julgust ja motivatsiooni ka ise midagi lahedat ära teha.