Pühapäeval, 13. aprillil, kui esimesed kevadilmad rõõmustasid pealinna, kogunesid lapse õiguste saadikud Tallinnas Avang Koolituskeskuses, et teha stardipauk uuele hooajale täis projekte, partnerlusi ja koostööd. Töise ja inspireeriva päeva jooksul toimusid mitmed sisendikorjed, kohtumised külalistega ning arendavad koolitused, mis andsid tugeva aluse edasistele tegevustele.
Miks on saadikute koostööpäevad vajalikud?
„Et sulatada pinnapealset jääd ja kohtuda jälle oma megatoredate saadikutest sõpradega. Sellised ühistegevused tugevdavad tiimi koostööd ning õpetavad palju läbi praktilise tegevuse.“ – Liise
„Parema koostöö arendamiseks. Õppisin uusi oskusi ja sain kinnitust, kui väga ma hindan meie valdkonda.“ – Karoli
Koolitus, looming ja eneseareng
Päev algas koolitusega, mille viis läbi saadikute koordinaator. Käsitluse all olid meeskonnatöö põhimõtted läbi loovate rollide ja Dixit kaartide analüüsi. Avaliku esinemise koolitusel moodustati mänguline „Pingviinide Ülemkogu“, kus harjutati argumenteerimist ja esinemisjulgust. Lisaks said osalejad praktilisi harjutusi häälekasutuseks ja esinemiseks erinevates rollides.
„Sain teada, et tuleb olla enesekindel ning uskuda, et saad hakkama. Meeskonnatöö on väga oluline.“ – Mia-Mai
Edasi viis saadikute mentor Mia-Ly läbi loomingulise töötoa, kus kasutati audiovisuaalseid meetodeid, et luua materjale lapse õiguste ja kohustuste teemadel.
Südamega meisterdamine – vaprushelmed lastele
Päeva teises pooles liitus saadikutega MTÜ Vaprusehelmed vabatahtlik Sigrid Salundo, kelle juhendamisel valmistati helmeid krooniliste haigustega lastele – toeks ja lohutuseks pärast keerukaid protseduure.
Loe rohkem: Sigrid Salundo: “Vaprusehelmed ühendavad peresid ning näitavad, et keegi ei ole enda murega üksi”
„Väga äge oli jälle vaprushelmeid valmistada! Loodan, et need toovad lastele naeratuse näole.“ – Liise
„Tõeliselt südantsoojendav kogemus, väga meeldis. Nii tore, et ta sellist asja teeb. Loodan väga, et saame seda kunagi veel korrata.“ – Marii Eleen
Tõsistel teemadel: kuidas märgata vägivalda?
Päeva lõpetas Sotsiaalkindlustusameti vägivallaohvrite teenuste talituse teenuseomaniku Annika Silde külaskäik. Ta rääkis, kuidas märgata vägivalda, kuidas keerulistes olukordades tegutseda ning kuhu pöörduda, kui keegi vajab abi.
„Töö võib tunduda igav, aga selle põhimõte on imetlusväärne. Väga huvitav oli kuulda sellest ametist!“ – Karoli
„Teie töö aitab nii paljusid inimesi. On hea teada, et inimestel on kuhugi oma murede ja probleemidega pöörduda ja on hingega toimetajaid, nagu teie.“ – Meribel
Koolitus toimus projekti “Koostöövõrgustik laste osaluse edendamiseks Balti- ja Põhjamaades“ (PROF-25-41) raames, mis on rahastatud Põhjamaade Ministrite Nõukogu Prosperous Future programmi kaudu ja mis toetab kodanikuühiskonna koostööd piirkonnas.