Scroll Top
Endla 6-18, Tallinn 10142

Lastekaitsetöötajad said kogemuspõhiseid teadmisi lapseeas kogetud väärkohtlemise teemadel

Aasta lõpp on stressirohke aeg nii täiskasvanutele, lastele kui ka lastega töötavatele spetsialistidele, kelle märkmikud on punased tegemist ootavatest kohustustest ning kohtumiste jada tundub lõputu. Toetavate teadmiste jagamiseks korraldas MTÜ Lastekaitse Liit eile, 5. detsembril lastekaitsetöötajatele ja teistele lastega töötavatele spetsialistidele veebiseminari, mis keskendus vaimsele tervisele. Seminarile registreerus ligi 130 lastega töötavat spetsialisti üle terve Eesti.

„Samal poolel – lapse poolel“ sarjas toimunud ning järjekorras juba kahekümne kolmandal seminaril käsitleti vaimse tervise teemasid nii laste ja noorte vaatest, uuriti kuidas saada kontakti ja teha koostööd lapsevanematega, kes on ise kimpus vaimse tervise muredega. Lisaks toodi näiteid, kuidas toetada nende laste ja noorte vaimset tervist, kes on jäänud sõltuvuste küüsi ning jagati soovitusi spetsialistidele, kuidas end hoida. Lastega töötavate inimeste heaolu toetamine on Lastekaitse Liidu vaatest äärmiselt oluline, et spetsialist suudaks omakorda toetada laste ja noorte vaimset tervist ning tagada laste heaolu.

Varje Ojala
Lastekaitse Liidu juhataja

Seminari avas Lastekaitse Liidu juhataja Varje Ojala, kes rääkis muuhulgas Lastekaitse Liidu plaanist asutada lastekaitsetöötajate ühing. Liit on aastaid panustanud lastekaitsetöötajate toetamisesse – tõstes teadlikkust läbi seminaride, koolituste või suvekooli. Ühingu moodustamine aitaks veelgi rohkem toetada spetsialistide ametialast arengut, omavahelist suhtlust ja kogemuspõhist õppimist.

Lühikese ülevaate sellest, mis järgmisel aastal lastekaitse valdkonnas muutub ja milliselt on ülesehitatud lastekaitsetöötajate toetamine, tegi Sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna lastekaitsepoliitika juht Helen Jõks. Äärmiselt rasket isiklikku kogemuslugu jagas lastekaitsetöötajatega Kristiina Piiroja, kes kirjeldas läbi lapse silmade lugu sellest, mida teeb lapseeas kogetud väärkohtlemine tema vaimse tervisega. Papaver Nõustamis- ja Koolituskeskuse spetsialistid Kadri Vilgats ja Kaire Bachmann tegid ettekande koostööst erivajadustega lapsevanematega ning sellest, kuidas spetsialistid end sellistes olukordades hoida saavad. Triin-Ketlin Siska Amente Pereteraapia keskusest keskendus oma ettekandes laste ja noorte sõltuvuskäitumisele ja nende laste vaimse tervise toetamisele.

Seminaripäeva modereeris Lastekaitse Liidu koostöö koordinaator Anneli Valner. Veebiseminari tehnilise poole eest vastutas ja otseülekannet teostas Taavid Meedia OÜ. Seminar toimus Sotsiaalministeeriumi strateegilise partnerluse projekti „Koostöös laste ja perede heaks!“ raames ja Sotsiaalkindlustusameti ning Eesti Advokatuuri toel.

2

Postitused

Aitäh

1.aprill on naljapäev – päev, mida iseloomustavad lõbusad naljad, üllatused ja ka väikesed vembud. See on suurepärane võimalus tuua igapäevaellu mängulisust, naeru ja kergust. Nali võib olla tore viis suhete tugevdamiseks, pingete maandamiseks ja hea tuju loomiseks.

0
kaanefoto (6)

Rae Gümnaasiumis toimus 13.-14. veebruaril õpilase Theresa Tomingase korraldatud RõivaRing, mille eesmärk oli suunata kasutatud riideid uuele ringile ja vähendada prügimäele jõudvate tekstiilide hulka. Lähemalt saab lugeda kogemust, mille on õpilane Theresa Tomingas kirja pannud.

1
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.