Page 17 - Märka last veebruar 2022
P. 17

 1. Vaata üle oma e-kirjad
Kustuta oma elektronpostkastist kõik kirjad, mille pikemaajalist alleshoid- mist sa vajalikuks ei pea. Aeg-ajalt tasub üle vaadata ka arhiveeritud kirjad. Kas tõesti on sul vaja alles hoida kahe aasta tagust kirjavahe- tust lapse klassijuhatajaga? Või arstivisiitide meeldetuletusi? Ka lapsele tasub selgitada, et praegu olulised kirjad võivad mõne aja möödudes muutuda tähtsusetuks või olenevalt sisust tunduda piinlikud. Tuleta lapsele meelde, et ta vaataks vanad kirjad üle. Kirjakastis koristustööd tehes ei tohi unustada ka saadetud kirjade ning rämpsposti kausta.
2. Tühjenda allalaaditud failide kausta
Ka väga süsteemsetel inimestel, kes on oma failihalduses hoolikad ja korrektsed, kipub allalaaditud failide kaust digikoristust tehes kahe silma vahele jääma. Just sinna salvestuvad aga vaikimisi kõik failid, mida internetist või meilivahetustest oma arvutisse ja nutiseadmesse jäädvustad. Puhasta oma arvutis ja telefonis salvestatud failide kausta regulaarselt. Nii vähendad võimalust, et hoiad enesele teadmata alles kahtlase sisuga faile, mille juhuslik avamine võib käivitada pahalaste ründetarkvara.
3. Tühjenda oma arvuti prügikasti
Teatavasti paigutab arvuti kõik sinu kustutatud failid kõigepealt prügi- kasti. Prügikastis olevaid faile on aga võimalik lihtsa vaevaga taasta- da. Kui unustad prügikastist failid lõplikult kustutada, koguneb sinnagi ajapikku suur maht andmeid. Seetõttu tasuks aeg-ajalt ka prügikasti sisu tühjendada ja failid lõplikult kustutada.
4. Kustuta veebilehitsejast küpsised
Internetis ringi liikudes salvestuvad sinu veebilehitsejasse küpsised. Need on failid, mille abil jälgitakse sinu tegevust kas konkreetsel võrgulehel või erinevatel lehtede vahel liikudes. Küpsiste perioodiline kustutamine vähendab nii tehnilisi tõrkeid kui ka võimalust tüütuid veebireklaame näha.
  Märka Last / veebruar 2022
17

























































































   15   16   17   18   19