Page 21 - Märka last ajakiri - mai 2020
P. 21

  kui ka karjääri. Järelikult tuleb laste sündimise toetamiseks tagada riiklikul tasandil pere- ja tööelu ühitamine ning mõlemale vanemale võrdsemad võimalused. Seda on viimasel ajal ka tehtud ja eriti märkimist väärivad just isade pereellu kaasamiseks tehtud muudatused.
Lisaks riiklikele meetmetele on oluline muuta ka ühiskonna suhtumist. Uuringud näitavad, et hoiakud ongi muutunud võrdsust pooldava- maks ning mitmekesistunud ettekujutus naise ja mehe rollist töö- ja pereelu ühitamiseks. Perekonda hinnatakse kõrgelt.
Seega tuleks igale perele anda rohkem võima- lusi otsustada, milline on neile kõige sobili- kum rolli- ja tööjaotus pereloomisel ja las- tekasvatamisel. Samas püsivad ka hoiakud, mis kannavad pigem traditsioonilise ühiskon- na stereotüüpe.
Hea oleks jõuda ühiskonnana tasemele, kus valikuid ei tehta teiste arvamuse alusel.
Kasutatud allikad:
Kasearu, K., M. Ainsaar (2019). Laste, pereeluga, soolise võrdsusega seotud väärtused. M. Ainsaar,
T. Strenze (toim.) Väärtused kui inimvara ja nende seos ühiskonna arenguga (46-60). Tallinn: Arenguseire Keskus.
Hansson, Leeni (2009). Muutused perekonnakäitumises ja -rollides. Hansson, Leeni (EditorsAbbr). Töö. Kodu ja vaba aeg: argielu Eestis aastatel 1985-2009 (38 –70). Tallinn: Tallinna Ülikool.
Raid, K., A. Tammur (2018). Millisesse perre sünnivad lapsed. Teoses: Eesti statistika kvartalikiri 4/18. Tallinn: 9-17.
Tammur, A. (2019). Mida edukam mees, seda rohkem lapsi. Statistikablogi.
  Märka last / mai 2020
21























































































   19   20   21   22   23