MTÜ Lastekaitse Liit , Endla 6-18, Tallinn 10142

Sirely Veri: “Leidkem üles oma õnne valem”

sirely1

Sirely nime kõrval peaks olema veel lisand – aktivismi eeskuju. Ta on 17-aastane preili, kes jõuab peale Hugo Treffneri Gümnaasiumis õppimisele tegeleda veel meeletul hulgal erinevate huvide ja südameteemadega. Näiteks on ta kooli õpilaskogu liige, Around The Table sotsiaalmeedia haldur ja tulihingeline loodusesõber. Minevik, olevik ja tulevik on justkui rahvariie  – kirju ja pikk. Üks tema suurimaid “armastusi” on Eurovisioon, ja täna võtamegi seda kõike justkui tema lavale astumist Märka Last lehel.

Ettevalmistused annete otsimiseks 

Rööprähklejaks nimetame tihti inimest, kes teeb palju ja jõuab igale poole. Sirely puhul võib tõmmata rööprähkleja ja tema vahel julgesti võrdusmärgi, kuid siin on ainult üks erinevus – ta teeb kõike hingega ja südamest.

Kogu oma seikluste algust kirjeldab ta järgnevalt:

“Ma olen juba väiksest peale käinud tohutult palju erinevates huviringides, lasteaias ei maganud ma pigem kunagi, sest kogu aeg jälle tegutsesin kuskil.” 

Sirely enda ühe elu lahutamatu osaga tegelemas, kus saavutas ka 2016. aastal meistritiitli
Sirely tegelemas enda elu ühe lahutamatu osaga.

Jah, kõlab uskumatult? Tegelikult see nii oligi – mitmetes spordi- ja muusikaringides osalmine oli tema jaoks tavaline, kuid enim toob ta varasematest hobidest välja tantsimise ja laulmise, millest kasvasid välja edasised karjääriteed üheksa aastat kestnud rahvatantsus ja pea kaheteistkümne aasta pikkuses rahvalaulu laulmises. Tema huvi Eesti rahvamuusika vastu sai erilise kinnituse ka ansamblis, millega oli au mööda naaberriike tuuritada. Ka võrkpallis Eesti meistriks tulemine pole tema jaoks võõras, sest just 2016. aastal nii juhtuski. 

 

“Ma neid pisiprojekte ei hakka välja tooma, aga näiteks Jõhvis panin ma alguse kooli õpilasesindusele,” lausub Sirely järsku väga tagasihoidlikult. Huvitav, pisiprojektid võisid vist olla head saavutused olümpiaadidel…? Kuid suuremaks projektiks peab ta enda kooli õpilasesinduse loomist, kui ta oli end juba mitmete huvide ja oskustega täiendanud. Nii läkski üks särasilmne 8. klassi õpilane juhtkonnaga rääkima ja järgnevad kaks aastat kulgesid kõik erinevate sündmuste ja projektide radadel, ikka õpilasesinduse presidendina.

Tänu enda julgusele katsetada uusi väljakutseid on ta julgenud võtta vastu ägedaid võimalusi, mis on ka oluliseks saanud nii mälestustes kui ka nüüd. 

Proovid-proovid-proovid

Tänaseks on tegus neiu jõudnud küll gümnaasiumisse, kuid seal pole piire tema huvidele ja loovusele.

“Kui nüüd rääkida sellest, mida ma praegu teen, siis koolis käin lingvistikas, mis on minu üks suurimaid kirgi. Lisaks keelte õppimine ja üldse just erinevad kultuurid. Veel täidab mu päevi segakoor,” kommenteerib ta ise küll tänaseid tegemisi. Veel eriliseks on kujunenud talle välja just kirjutamine ja luuletamine ning kirjandusega seotud ajalugu, eriti kirjanike elulood Underist Alliksaareni. Prooviks võime ka pidada seda, kuidas tema huvi ajakirjanduse vastu on kaasatud koolilehe Miilang peatoimetajana ja kogudes ideid just sellel alal.

Kuigi igapäevaselt üritab ta nutitelefone vältida, siis tänu Changemakers Summer Academy võludest kasvanud projektile “Around The Table” on ta seal kaasatud sotsiaalmeedia haldurina. Elul on kombeks üllatada – ikka ja alati. 

Väärtustades ausust, siis jäik otsekohesus on tema jaoks pigem tundmatu maa, kuna nende kahe omaduse vahel näeb ta suurt vahet. “Olen alati valmis jagama tagasisidet, kuid tundes piire ja tehes seda konstruktiivselt,” ei pelga ta ka seda põhjendamast. 

Tähtsaks osaks enda proovide juures sel teekonnal on ka enese jaoks aja leidmine – metsas jooksmine ja mediteerimine. Puude kohin, linnulaul ja “mitte millestki mõtlemine” on tema jaoks just parim pingete maandamine ja pöörasest tempost maha tulemine. 

 

MÄRKA LAST – START JA LAVALE!

Märka Last toimetuse osaks sai Sirely tänu enda silmapaistvale tegevusele ja tõelise pühendumusega. Ta näeb tulevikus enda rolli ajakirjanduses ja teab, kuidas just tema saab muuta maailma paremaks kohaks. Ühendades kõiki enda oskusi ja soove, saab ta anda endast just maksimumi, seeläbi olla teenäitajaks ka teistele.

Särav eeskuju tutvustab end küll ise nii, kuidas tema laval säramine alguse saab:

”Olen lihtne inimene. Juurtelt jõhvikas ning õitelt tartlane. Väikelinna neiuna olen ma tihti tegutsenud tagaplaanil, näiteks Lastekaitse Liiduga ei ole mul varasemalt otsest kokkupuudet olnud. Sestap tahangi noortele näidata, et kõik on võimalik, kui piisavalt tahta ja sihikindlalt tegutseda.

Oled pärit maalt või linnast, käid veel algkoolis või oled juba aastaid täisealine – just Sina võid luua midagi enneolematut ja ehitada nurgakivi oma eduloole. Kes teab, nõnda nagu mina olen osaks millestki suurest ühes teiste ettevõtlike noortega siin toimetuses, võib igaühest saada superstaar või edukas ettevõtja. Leidkem üles oma õnne valem, selmet koormata end lõputu tööga, mis meile killukestki rõõmu ei too.”

„Tibusammul, kiire hoota
igaüks võib maailma muuta.
Ent uljaspäi ei tasu loota,
et sünnib edu raske tööta.” – Sirely

Triin Sooäär
Märka Last noortetoimetus
Lastekaitse Liidu noortekogu 

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.